موضوعات
درباره ما
alert("إِنَّمَا أَمْرُهُ إِذَا أَرَادَ شَیْئًا أَنْ یَقُولَ لَهُ کُنْ فَیَکُونُ'") alert("الا بذکر الله تطمئن القلوب") alert("حول حالنا الا احسن الحال، سلام،") سلام زبان - خانه ای برای تقویت زبان دوم شما
دریافت کد ترجمه گر وبلاگ
آمارگیر جستجو BODY>

جستجو در مطالب :

گوگل: یاهو: همین سایت:

 

دریافت کد جستجوگر

Rss

نویسنده: محسن جعفری |
یکشنبه سوم دی ۱۳۹۱ |
10 اشتباه در طراحی سایبت

10 اشتباه در طراحی وب سایت

ما با تجربه اندک خود در زمینه طراحی سایت و سئو، تعدادی از بدترین اشتباهات در طراحی وب را به اختصار برای شما بیان خواهیم نمود. شما نیز حتما این مطالب را بخوانید و در طراحی وب سایت های خود مد نظر داشته باشید. خواندن این مطلب را به ویژه به تمام دوستانی که از سیستم وب سایتهای داینامیک ما استفاده می نمایند توصیه می کنیم.

1 - عدم ذکر قیمت در سایتهای فروشگاهی
هیچ سایت فروشگاهی (فروشنده به خریدار) چنین اشتباهی را مرتکب نمی شود. اما گاهی چنین اشتباهی در سایتهای B2C رخ میدهد و کاربر را به اشتباه می اندازد.

2 - عدم انعطاف موتورهای جست وجوگر
برخی موتورهای جست وجو كارآیی لازم را ندارند و نه تنها كاربران قدیمی را دچار مشكل می كنند بلكه هر كاربر دیگری را نیز عصبانی خواهد كرد. بهتر است موتورهای جست وجویی كه شما در خواست طراحی آن میدهید، بهترین پیشنهادات را در بالای لیست خود ارائه دهد . و بهتر نیز این است که از موتور جستجوی گوگل برای داخل وب سایت خود استفاده نمایید.

3 - طولانی بودن عرض صفحه
پیمایش عمودی بیشتر برای كاربران جاافتاده است و هم چنین برای حالت های استاندارد پنجره ی اینترنتی مثل 1280در 768 تعریف شده است. پس، از طراحی صفحاتی كه كاربران را به پیمایش عرضی صفحه تان مجبور می كند، بپرهیزید. عرض یک وب سایت به توصیه ما باید بین 900 تا 950 پیکسل تعریف گردد.

4- ثابت بودن اندازه ی فونت ها
در 95 درصد موارد اگر فونت را در طراحی صفحه وب به صورت ثابت تعریف كرده باشید، كاربران عمومی آنها را به صورتی نازك خواهند دید. پس بهتر است امكان تغییر اندازه ی فونت برای كاربران را به وجود آورید. هیچ گاه خود را ملاک اندازه گیری قرار ندهید.

5- بلوك های متنی
دیواری از متن، مرگی برای تجربه پویاست. برای خواندن نیز بسیار خسته كننده خواهد بود. نوشتن برای كاربران اینترنتی متفاوت از نوشته هایی است كه برای چاپ حاضر شده اند. برای جلب خواننده باید از ترفند های نوشتاری مانند:
- تیتر
- لیست های شماره دار
- لغات كلیدی رنگی (کلمات کلیدی )
- پاراگراف های كوتاه
- هرم وارونه
و نوشتاری ساده استفاده كرد و همیشه از افکت های تصویری برای جلب نظر خواننده استفاده نمایید.

6- در لینك به صفحات از جاوااسكریپت های ساده استفاده كنید
وجود جاوا اسکریپت در پیوندها (لینکها) راه استفاده از امکانات اینترنتی را برای کاربران، ساده میکند. این لینکها باید ابر متن (Hypertext) هایی باشند که ساده هستند و به راحتی صفحه جاری را با یک صفحه جدید جایگزین میکنند. کاربران باید خودشان تصمیم بگیرند از کدام لینکها استفاده کنند.

7 - FAQها
FAQها فقط به سئوالات ساده پاسخ میدهند. پس اگر سئوالاتی که کمی مشکل تر باشد از سوی کاربر مطرح شود و جوابش در این سئوالات نباشد، اطمینان کاربر به این صفحه وب کاهش میابد و به جستجویش صدمه خواهد زد.

8 - جمع آوری آدرس های پست الكترونیكی و عدم رعایت حقوق شخصی
كاربران اغلب به راحتی آدرس پست های الكترونیكی شان را به صفحات وب نمی دهند. فقط به آنها نگوئید عضو شدن مجانی است بلكه به آنها حقوقشان را یادآور شوید و بگویید که چه نوع اطلاعاتی از در این وب سایت ذخیره خواهد گردید.

9 - URLهایی با بیشتر از 75 کاراکتر
طولانی بودن آدرس اینترنتی به گشت اینترنتی لطمه می زند و به سختی می توان چنین صفحه ی وبی را به دوستی معرفی كرد. اگر كاراكترهای آدرس زیاد باشد، كاربران نمی دانند كه چگونه می توانند به آن دسترسی داشته باشند. و نیز این کار در بهینه سازی وب سایت نیز مضر است.

10- فرستادن نامه ی الكترونیكی به مكان هایی ناخواسته
در برخی سایت ها ممكن است با زدن كلیدی به جای آن كه به جایی كه می خواهید بروید مجبور می شوید نامه ای را به كسی كه نمی شناسید بفرستید. آدرسهای Mail to را بر روی نام افراد قرار ندهید. چراکه که کاربران بیشتر فکر میکنند که با کلیک بر روی نام افراد میتوانند بیوگرافی را بخوانند.
در پایان تاكید می شود كه در طراحی صفحات وب باید خواست های كاربران را تامین كرد نه چیز نظرات شخصی خود را.
وب سایتها برای فروش کالا ساخته شده اند نه برای نمایش آنها.


آخرین مطالب

» آموزش استفاده از نرم افزار Team Viewer ( چهارشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۲ )
» کتاب آموزش Html 4.0 ( چهارشنبه پانزدهم خرداد ۱۳۹۲ )
» دانلود کتاب آموزش های گوگل برای وب مسترها ( دوشنبه ششم خرداد ۱۳۹۲ )
» آموزش ساخت پنجره های Popup با جی کوئری ( چهارشنبه یکم خرداد ۱۳۹۲ )
» آموزش کامل jQuery : جلسه اول ، مقدمه ( چهارشنبه یکم خرداد ۱۳۹۲ )
» آموزش ایجاد متن حک شده با CSS ( چهارشنبه یکم خرداد ۱۳۹۲ )
» آموزش ایجاد تب بسیار زیبا با CSS ( چهارشنبه یکم خرداد ۱۳۹۲ )
» آموزش کامل CSS : جلسه اول ، مقدمه ( چهارشنبه یکم خرداد ۱۳۹۲ )
» what-is-css ( چهارشنبه یکم خرداد ۱۳۹۲ )
» دانلود کتاب جنون سرعت در SQL Server 2012 ( دوشنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۹۲ )
» معرفی و ویژگی های HTML5 ( شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۲ )
» آشنایی با زبان‌های برنامه نویسی تحت وب ( شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۲ )

آرشیو
لینکستان
تگ های سایت
لینکدونی